خانه / دسته‌بندی نشده / پرورش زالو در وان پلاستیکی

پرورش زالو در وان پلاستیکی

پرورش زالو در وان پلاستیکی

پرورش زالو در وان های پلاستیکی :  نگه داری زالو در این مخازن به پرورش دهنده این امکان را میدهد که مدیریت بهتری نسبت به فارم داشته باشد. . به طور میانگین در هر ۱۰ لیتر آب حداکثر ۵۰ زالو نگه داری میشود. . هر مخزن دارای دو خروجی زهکش میباشد یکی در کف مخزن و دیگری در ۳۰-۶۰سانتی مخزن که به عنوان سر ریز میباشد.

ورود آب از بالا توسط شبکه لوله کشی شده از مخزن ذخیره آب انجام میشود.
محیط داخل مخزن هم میتواند خالی از مواد اضافی باشد که کنترل بیشتری را نیاز خواهد داشت و هم میتواند شبیه استخر های گلی و سیمانی حاوی مواد و تجهیزاتی همچون گل طبیعی یا خاک رس گیاهان آبزی جزیره زالو . قطعات آجری و سفالی و … باشد.

پرورش زالو در آکواریوم

پرورش زالو در آکواریوم . از مزایای این روش مشاهده کامل حرکات و تغییرات رشد زالو ها میباشد که کنترل بیشتری نسبت به آنها خواهیم داشت که منجر به درجه بندی دقیقتر خواهد شد. . انداره آکواریوم ها تقریبا اندازه آکواریوم پرورش ماهیان زینتی میباشد.
ارتفاع در حدود ۶۰ سانتی متر طول در حدود ۱ متر عرض در حدود ۶۰ سانتی متر  دو سوم آکواریوم از آب پر شده و بالای آن فضای خالی میباشد.

دارای درپوش و تهویه مناسب میباشد
در چنین سالن هایی از لامپ های کم نو با شدت نور متغییر استفاده میشود

چنین سالن هایی معمولا برای کار های تحقیقاتی و یا برای مصرف مستقيم زالو در پزشکی استفاده میشود.

پرورش زالو در بطری شیشه ای

پرورش زالو در بطری های شیشه ای . این رورش پرورش در کشورهایی انجام میشود که که فضای باز جهت پرورش زالو در آنجا مناسب نیست مثل کشور روسیه به علت یخبندان مجبور هستند در داخل سالن های کنترل شده اقدام به پرورش زالو نمایند. و همچنین در محیط های کنترل شده میتوان به صورت مصنوعی و خارج از فصل اقدام به تکثیر نمود در حالی که در محیط های باز همه شرابط دست طبیعت میباشد. . در کشورهایی همچون مالزی تایلند چین پرورش در فضای باز انجام میگیرد. . شیشه ای بودن بطری های پرورش نظارت و کنترل ها بسیار دقیق میکند ولی هزینه کاگری بسیار بالا خواهد برد. . ناگفته نماند در بطری های شیشه ای فقط میتوان زالو ها را نگهداری و پرورش داد و به هیچ عنوان این شیشه ها برای تکثیر مناسب نیستند.
نگه داری در گونی های پارچه ای . نگه داری در گونی های پارچه ای به مراتب راحتتر و کم هزینه تر از روش های پرورش دیگر میباشد ولی بیشتر کاربرد حمل و نقل برای زالو ها استفاده میشود.

از مزایای نگه داری زالو در این گونه ها اینکه درجه بندی زالو ها متنوع تر و راحتتر میباشد. شرایط محیطی مناسب شبیه نقب یا کندوی زالو را فراهم میکند. حمل و نقل و تعويض آب و تغذیه آن به طور سریع و راحت انجام میشود. از دست شکارچیان همچون پرندگان محفوظ میباشد. تقریبا فرار زالو ها را از این محیط غیر ممکن میسازد.
از معایب نگه داری در گونی های پارچه ای کثیف شدن گونی و احتیاج به شستوشوی مکرر. جمع شدن حشرات همچون پشه ها روی گونی های کثیف و تخم گذاری. عدم مشاهده فعالیت زالو ها که نیاز به باز کردن مکرر گونی ها دارد. در کل این روش بهتر است فقط برای حمل و نقل استفاده شود.

پرورش زالو در آبگیر های طبیعی در این روش تعداد زیادی میتوان زالو پرورش داد ولی جمع آوری و درجه بندی زالو ها مشکل خواهد بود همچنین تولید مثل زالو ها به صورت طبیعی همراه با تغییر فصل خواهد بود که دفعات زادآوری یک بار در طول سال میباشد بدین ترتیب که رشد و زادآوری زالو در این شرایط وابسته به شرایط طبیعی میباشد.

در این روش پرورش همیشه بایستی ورودی آب از نظر آلودگی کنترل منظم شود زیرا ممکن است که سموم کشاورزی که توسط کشاورزان استفاده شده به ابگیر ورود پیدا نکند که باعث آلودگی آب و تلفات زالوها شود. جهت جمع آوری زالو در اندازه کم در این روش پرورش از طعمه استفاده میشود اما برای جمع آوری کامل زالو ها و پیله های آنها بایستی آبگیر را خالی کرده بعد اقدام به جمع آوری زالو ها از درون گل کرد خروجی آب نیز در این روش باید کنترل شود زیرا که خالی کردن آبگیر باعث خشک شدن آبگیر و در نتیجه شکار و تلفات زالو ها خواهد شد.

 پرورش زالو در منزل

پرورش زالو
پرورش زالو

پرورش زالو در منزل . برای تکثیر و پرورش زالو در خانه نیاز به ۱ هزار قطعه زالو و یک فضای ۳۰ متری و سرمایه اولیه ۶۱ میلیون تومان احتیاج است.

با فروش یک دوره تولید زالوی طبی سرمایه شما حداقل ۳ برابر خواهد شد. در پرورش زالو در خانه به راحتی می توان در گل همراه زالو، زالو را در یخچال در دمای ۷ درجه سانتیگراد بیش از یک ماه نگهداری نمود بدون اینکه هیچ گونه آسیبی به زالو و قدرت مکندگی آنها وارد گردد. . البته شایان ذکر است پس از گذشت مدت زمان یک ماه حتما گل تعویض گردد . زیرا زالو به خاطر پوس تاندازی که دارند به نوعی از خود لعاب پس م يزنند که باعث از بین رفتن شرایط مناسب نگهداری زالو در آن بستر می گردد. . همچنین رطوبت گل در گونی نخی که در آن گزارده م يشود باید به نحوی باشد که آب از گونی چکه ننماید و همچنين گونی خشک نباشد. . چنانچه در یخچال در بطری نگهداری شود و بستر نگهداری آب باشد، بهتر است هر 4 روز یکبار آب بطری تعویض گردد و ابعاد بطری بستگی به اندازه و تعداد زالو دارد. . مثلا برای ۱۰۰۰ عدد لارو زالو می توان بطری ۵ لیتری در نظر گرفت (لارو هر ۵ لیتر ۱۰۰۰ عدد، بچه زالو هر ۵ لیتر ۲۵۰ عدد، متوسط طبی هر ۵ لیتر ۱۰۰ عدد، زالو مولد هر ۵ لیتر ۵۰ عدد) ولی در این صورت هر ۲ روز یکبار باید آب بطری را تعویض نمود. . اگر بخواهید تولید کننده لارو باشید باید از شکل خانگی بیرون آمده و محیطی صنعتی یا نیمه صنعتی را فراهم کنید.

برای داشتن یک کارافرینی موفق و پر سود ابتدا نیاز است تا تمام اصول و تکنیک های تولید و پرورش زالوی طبی را بصورت کامل آموزش ببینید.

تولید و پرورش زالوی طبی یک شغل جدید و بسیار پر سود است و نه احتياج به مکان خاصی دارد و نه نیاز به دستگاه های گران قیمت دارد. . این شغل بر خلاف بسیاری از مشاغل نه سروصدایی دارد و نه ایجاد بوی آزار دهنده برای همسایگان می کند و در نوع خود یک تولید پر سود و کم هزینه است. . با خرید وسایل بسیار ساده در ابتدای تولید شما می توانید تا سال ها از آن ها استفاده کنید و این هزینه ها از مرتبه دوم تولید به بعد از مخارج شما کاسته شده و این امر موجب می شود تا سود کار شما تا چندین برابر افزایش پیدا کند

منبع این مطلب نیز وب سایت پرورش است

وب سایت پرورش در تمامی زمینه های راه اندازی کسب و کار می توان یک مرجع به حساب آورد برخی از آموزش های این وب سایت عبارت اند از :

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *